Trabzonsporlu Denswil, Fenerbahçe maçında yaşananları anlattı: Yerde bıçak gördüm

Süper Lig’in 30. haftasında oynanan ve Türk futbol tarihinin unutulmak istenecek gecelerine eklenen Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili bordo-mavili takımın Hollandalı savunma oyuncusu Stefano Denswil, açıklamalarda bulundu.

Ülkesinde yayın yapan De Telegraaf ile bir sohbet gerçekleştiren 30 yaşındaki Denswil, yaşananlar karşısında şoke olduğunu belirtip yerde bıçak gördüğünü söyledi.

“Hiç bu kadar zehirli bir atmosfer yaşamadım”

Her şeyin bir anda olduğunu belirten Trabzonsporlu oyuncu, “Trabzonspor-Fenerbahçe arasındaki bir maç, ister Trabzon’da ister İstanbul’da oynansın, her zaman son derece çekişmeli olur çünkü ezeli rakibimiz Fenerbahçe’dir. Ancak bu sefer maçta hiç bu kadar zehirli bir atmosfer yaşamamıştım” ifadelerini kullandı.

Taraftarları tarafından kendilerine tepki gösterilmediğini belirten Denswil, maç bittikten sonra taraftarların Fenerbahçeli oyuncuları aradığını ifade ederek, “Görüntülerde birisinin köşe bayrağını yerinden çıkarıp Fenerbahçeli oyuncuyu kovaladığını gördüm. Ayrıca sahada yere düşmüş bıçak da gördüm” dedi.

Olaylar yaşanmaya başladığı sırada soyunma odasında olduğunu söyleyen Denswil, “Olaylar başladığı sırada neredeyse soyunma odasındaydım. Kısa süre içinde sahada onlarca taraftar vardı. Tabii ki olayları yatıştırmaya çalıştım. Trabzonsporlu oyuncuların Fenerbahçeli oyuncuları güvenli bir şekilde içeri sokmaya çalıştığını gördüğünüz videolar da var” dedi.

30 yaşındaki futbolcu, sözlerine, “Ancak böyle bir anda kendi güvenliğinizi de düşünmek zorundasınız, bu yüzden geç kaldığım için bir noktada içeri gitmeye karar verdim” diye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x